fb

 

Fronius Logo EN CMYK

CFD smal

Z firmą Fronius współpracujemy od roku 1991. Doskonale znamy możliwości wszystkich urządzeń i technologii. Prowadzimy prace technologiczne mające na celu jak najlepsze dopasowanie sprzetu i procesu spawania do potrzeb Klienta. Wdrażamy oferowane technologie, procesy i urządzenia. Zapewniamy profesjonalny serwis z wieloletnim doświadczeniem. Satysfakcja Klienta jest naszym sukcesem.

↑ Proszę wybrać interesującą serię urządzeń z powyższego menu ↑

  

Rodzina spawarek CMT bazuje na urządzeniach z serii TPS, lecz dzięki specjalnemu systemowi podawania drutu elektrodowego otwiera przed spawaczem całkiem nowe możliwości.

CMT jest całkowicie nowym rozwiązaniem, wykraczającym poza dotychczasowe możliwości, urządzeń spawalniczych. Określenie CMT stanowi skrót od Cold Metal Transfer (przejście zimnego metalu) i należy do grupy tzw. zwarciowego przejścia metalu w łuku (łuk zwarciowy). Oderwanie się kropli metalu przebiega jednak w nieco odmienny sposób w porównaniu z tradycyjną metodą MIG/MAG, gdzie decydującą i wyłączną rolę odgrywa przepływ prądu elektrycznego w obwodzie spawania. Zwykle do tego celu jest potrzebny stosunkowo prąd o dużej wartości do pewnego oderwania się kropli. W metodzie CMT nowość stanowi sposób podawania drutu spawalniczego: jest on nie tylko podawany naprzód (w kierunku do jeziorka ciekłego metalu), ale także następuje jego wycofanie. Spoiwo jest „wyciągane” z jeziorka ciekłego metalu.


pw configuration tpsi cmt Bild 4 1pw pushpull cmt conv wc


 

Wybrane zalety i możliwości:

  • Bezodpryskowe spawanie stali, także w czystym CO2
  • Bezodpryskowe lutospawanie metodą MIG
  • Łączenie elementów różnoimiennych
  • Spawanie cienkich elementów
  • Spawanie blach bez odkształceń materiału
  • Łączenie elementów ze znacznie ograniczoną strefą wpływu ciepła

 

Broszura:

CMT

CMT TWIN